Porsche uçan otomobil yapıyor

Dünyanın en iyi otomobillerinden birini üreten Porsche'nin uçan otomobil fikrini gerçeğe dönüştürmek istediği hatta ilk tasarım eskizini sergilemeye çok yakın olduğu söyleniyor. Alman üretici uçan taksi hizmetinin temelini oluşturacak "uçan araç" geliştirmeyi düşünen şirketlerin arasına katılabilir. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Uber'in CEO'su Dara Khosrowshahi, uçan taksi hizmetine 5-10 yıl içinde başlayabileceklerini söylemişti.

Reuters, Volkswagen'e ait Porsche'nin piyasadaki potansiyel rakipleriyle yarışacak uçan bir yolcu aracıgeliştirdiğini bildirdi. Porsche satış direktörü Detlev von Platen, bir Alman dergisine yaptığı açıklamada gelecekte bunu yapabileceklerini söyledi. Platen konuyla ilgili Automobilwoche dergisine yaptığı açıklamada "Bu gerçekten mantıklı. Zuffenhausen'den (Porsche fabrikası) Stuttgart havaalanına gitmem için -eğer şanslıysam- en az yarım saat gerekiyor. Uçmak sadece üç buçuk dakika gibi kısa bir zaman sürecek" dedi.Yolcular kontrol edecek ancak pilot' lisansı olmasına gerek yok

Dergide ayrıca Porsche'nin uçan araçlarının hizmet verebilmesi için yolcuların kontrolüne ihtiyaç duyacağı acak otomobilin işlevlerinin çoğu otonom olacağı için bir pilot lisansı gerektirmeyeceği belirtildi. Elbette bu planların Porsche fabrikalarında gerçeğe dönüşebilmesi için muhtemelen bir süre daha beklemek zorunda kalacağız ancak şirketin pazarın gidişatını yakından gözlemlediğini bilmek sevindirici.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Erzurumun En Kaliteli Güvenilir Firması Erbay Oto Kiralamada Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.