Sürücüsüz , Söförsüz Araçlar 2020'de Trafik'de Olacak

Kanada Konferans Kurulu ve Kanada Otomatik Araçlar Mükemmellik Merkezi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Hızlı Değişen ve Yenilenen Teknolojiler isimli araştırmada, sürücüsüz otomobiller konusu ele görüşüldü.

Kanada Konferans Kurulu ve Kanada Otomatik Araçlar Mükemmellik Merkezi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Hızlı Değişen ve Yenilenen Teknolojiler isimli araştırmada, sürücüsüz otomobiller konusu ele alındı.
 
SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİLLER
Araştırmada, ülkede 2020-25 yılları arasında yollarda olması öngörülen sürücüsüz otomobillerin Kanada ekonomisine yıllık 65 milyar dolar fayda sağlayacağı belirtildi.
 
TRAFİK KAZALARI Neredeyse bitecek.
Araştırmayı gerçekleştiren ekipten Kanada Konferans Kurulu Politika Araştırma Direktörü Vijay Gill, "Sürücüsüz arabaların trafik kazalarının azaltılmasında, trafik sıkışıklığını en aza indirmede ve yakıt tüketimi ile trafikteki sürüş zamanını azaltmada önemli katkıları olacak. Ancak bu yeni araçların, yeni ekonomik ve sosyal sorunlara neden olması da muhtemel" dedi.
 
ARAÇ PAYLAŞIMINDA TASARRUF
Kamyon ve kurye hizmetleri, taksi, otobüs sürücüleri, araç sigortası, sürüş eğitmenleri ve araç parklarında çalışanların doğrudan veya dolaylı iş kayıpları yaşayabileceğine dikkati çeken Gill, "Ancak sistem araç paylaşımını da teşvik edecek. Bu yolla insanlar, bireysel hane başına araç paylaşımından tasarruf edilebilir."


Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Erzurumun En Kaliteli Güvenilir Firması Erbay Oto Kiralamada Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.